Istnieje wiele czynników, które wpływają na komfort naszego snu, jednak najważniejszym z nich jest odpowiedni wybór materaca. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, które różnią się między sobą budową, właściwościami oraz cechami. Czym zatem wyróżniają się poszczególne rodzaje materacy i dlaczego warto je wybrać?

Materace sprężynowe – czym się charakteryzują?

Wiele się mówi o tym, że współczesne materace sprężynowe znacząco różnią się od tych znanych nam jeszcze kilkanaście lat temu. Jest to prawda, dlatego już dziś możemy zapomnieć o wbijających się w ciało sprężynach i szybko pojawiających się odkształceniach! Obecnie produkuje się je z najwyższej jakości produktów, a wykonane sprężyny w większości modeli umieszczane są w osobnych kieszonkach materiałowych. Są to materace kieszeniowe, zaliczane do sprężynowych. Wyróżniają się indywidualną pracą pod wpływem nacisku, dzięki czemu każdy użytkownik może cieszyć się nie tylko wyjątkową sprężystością podłoża, ale także wysoką elastycznością punktową oraz redukcją drgań! Tego rodzaju produkty są szczególnie zalecane parom.

Materace piankowe – dlaczego warto je wybrać?

Równie popularne stają się materace piankowe, które pojawiły się wraz ze znaczącym rozwojem technologii. Wszystko dlatego, że znajdująca się wewnątrz pianka została wyprodukowana przy użyciu najnowocześniejszych maszyn oraz z pomocą specjalistycznej wiedzy. Materace piankowe składają się w całości z jednego lub kilku rodzajów pianki, dzięki czemu są niezwykle miękkie, otulające oraz są w stanie dopasować się do potrzeb niemal każdego użytkownika. Dlaczego? Wśród nich wyróżnić można modele z pianką lateksową, która polecana jest alergikom, a także produkty zbudowane z pianki termoelastycznej. Jej zaletą jest reagowanie na temperaturę oraz nacisk ciała, dzięki czemu w idealny sposób dopasowuje się do anatomicznych kształtów użytkownika. Każdy materac może posiadać inną piankę, dlatego warto dowiedzieć się o nich więcej oraz wybrać model dla siebie!

Materace ortopedyczne – dla kogo będą idealne?

Materace ortopedyczne posiadają status wyrobu medycznego oraz certyfikat jakości. Zostały one odpowiednio przetestowane, dzięki czemu potwierdzono ich właściwości prozdrowotne. Stanowią najlepszy wybór dla osób, które zmagają się z problemami z kręgosłupem. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby w idealnie wspierać oraz stabilizować nasz kręgosłup. Umożliwia to minimalizowanie ryzyka pogłębienia się lub rozwinięcia różnego rodzaju schorzeń oraz wad postawy. Nie można zapomnieć o tym, że są niezwykle antyalergiczne i higieniczne, dzięki czemu korzystać z nich mogą osoby zmagające się z alergiami oraz problemami z oddychaniem. Co więcej, materace ortopedyczne stanowią komfortowe podłoże do spania, dlatego każdy z nas, niezależnie od stanu zdrowia może w profilaktyczny sposób zadbać o swoje plecy!

Każdy rodzaj materacy ma swoje plusy i minusy, jednak przy ich wyborze powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie indywidualnymi preferencjami oraz potrzebami. Do nich zaliczyć można swoją wagę, wiek oraz stan zdrowia.